PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 768
ocen
7,8 10 1 629768
7,6 38
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

K

ocenił(a) film na 3

Aż głupio, żeby tak nisko ocenić najlepsze dzieło reżysera - nawet jeśli zamiast kamery
powinien on dostać pod choinkę pas z trotylem i detonator. Niemniej, film ma dwa kiksy,
które są dla mnie równie irytujące i aintyczne, co 3-letni bachor, awanturujący się nad
miską rosołu, którego nie umie zjeść, bo zamiast leżącej po lewo łyżki wziął widelec.


SPOILER, ma się rozumieć


Po pierwszy wery primal, nie próbuj mi wmówić, że przez cały ten czas od chwili zgonu,
Malcolmowi ani razu nie przytrafiło się coś, co wykazałoby mu, że tak jakby nie żyje. To
tak absurdalnie naciągnięta lipa, że nawet Zeusowi nie chce się grzmieć.

Po drugi, bardziej subiektywno-osobisty: nie próbuj mi też wmówić, że dar widzenia
zmarłych - pominę to, że mieli nie wiedzieć, ze umarli, więc ten wisielec jest tak "na
miejscu" jak Shyamal w czołówce - to przekleństwo. Każdy, kto miałby choć trochę
racjonalnego oleju w głowie, wykoncypowałby, jak wielką wiedzę może posiąść
dzięki nawiązaniu znajomości z nie-do-końca-zmarłymi i przekonaniu ich do rozmowy.

Nie chcę się odwoływać do kwestii wykonawczych, bo choć gra robi wrażenie - nawet
BruceW, który lepiej zagrał chyba tylko w Sin City - film jest dołująco smutny i do tego
na jeden raz - przekonajcie mnie, może się mylę, ale M.Night.Shyamalan zdecydowanie
nie wypada u mnie pozytywnie jako reżyser. Zdecydowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones