PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 768
ocen
7,8 10 1 629768
7,6 38
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł
ocenił(a) film na 9
cumartesi

O_o Kurde ale mnie zagięłaś. Sam nie wiem ale wydaje mi się że wiedział. Chociażby dlatego, że nigdy nie wspominał o Malcolmie swojej matce, ona sama nigdy też się go nie pytała jak tam idzie leczenie. Gdyby nie wiedział, że to duch, sam powiedział by jej, że ten lekarz jest fajny czy cuś ;D Nie zrobił tego, ponieważ wiedział że ona go nie zdrozumie, bo tylko on go widzi. No ale to tylko tak ode mnie ;)

ocenił(a) film na 9
cumartesi

ogladalam film juz enty raz i zawsze bylo to dla mnie logiczne ze on wie ze malcolm jest duchem-nigdy takie pyt jak tobie nie przeszlo mi przez mysl. a z kazdym kolejnym razem wylapuje "smaczki" ktore wg mnie potwierdzaja te teorie.ale to moje odczucia

kikihanka

A które smaczki? Ja w sumie obstawiałam, że nie wie i miałam parę przykładów, ale oczywiście wyleciały mi z głowy. Musiałabym jeszcze raz obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
cumartesi

no ja tez dawno ogladalam ale tak na teraz to np. sposob w jaki cole patrzy na malcolma,zwlaszcza jak sie 1szy raz spotykaja.wiadomo ze przy 1szym ogladaniu w ogole nie skumalam o co cho ale juz przy kazdym kolejnym sie przygladalam i dla mnie to ewidentne ze cole wiedzial od poczatku jak sie spotkali

ocenił(a) film na 9
kikihanka

raczej nie skoro w szpitalu prosił go o dochowanie tajemnicy, a wiadomo ducha o to prosić nie trzeba :)

ocenił(a) film na 8
cumartesi

Proszę bardzo, oto kilka:
- Gdy pierwszy raz Cole spotyka Malcolma, ucieka przed nim
- Cole nigdy z nikim nie rozmawiał o Malcolmie
- Nigdy też nie prosił nikogo o rozmowę z nim
- Na pogrzeb jadą autobusem, mimo, że Malcolm jako znany psycholog powinien posiadać auto
- Radzi Malcolmowi jak ma porozumieć się z żoną
- Sam daje mu dyskretne wskazówki w szpitalu

cumartesi

Przyznam, że szczegółów z filmu nie pamiętam mimo, że widziałem kilka razy ale moim zdaniem nie wiedział prawdy tzn tego, że Malcolm to duch. Podajecie przykład rozmów z matką, że niby chłopak by się wygadał czy coś. To prawda ale nie jest dziwniejsze, że dziecko rozmawia sobie z duchem i nie zapyta go "jak to jest być duchem? Potrafisz latać?" wiadomo o co chodzi, chłopak w jakiś sposób dałby mu do zrozumienia, że zna prawdę. Nie rozumiał czego duchy od niego chcą a nie zapytałby o to Malcolma? Wątpię. To po pierwsze a po drugie dzieciak miał problemy z rozpoznaniem duchów (przykładowo kobieta w kuchni, nie widząc twarzy był pewny, że to jego mama) więc mógł nie rozpoznać doktora. Cole nie rozmawiał na wiele tematów z matką więc pewnie nie chciał gadac o terapii zwłaszcza, że był pewny żywotności Malcolma. Ale jak pisałem na początku film widziałem dawno więc mogłem coś pominąć.

ocenił(a) film na 7
m29

Największa zmyłka jest w tłumaczeniu, jeśli oglądamy z napisami. Matka młodego mówi, że zrobi naleśniki i dodaje: "You got an hour", co przetłumaczono jako "Macie godzinę", a powinno być "Masz godzinę", co wyraźniej wskazuje, że mówi do Malcolma.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Moim zdaniem nie wiedział, bo np. nie pytał Malcolma czego duchy od niego chcą. Poza tym nie wszystkie duchy Cole rozpoznawał od razu (kobieta w kuchni). Chociaż z drugiej strony nie rozmawiał też z mamą o swoim lekarzu. Być może jest to celowo zostawiony "smaczek" do interpretacji widzów ;)

Kargolo

Mi się wydaje, że mały wiedział. Np. Malcolm miał dużą plamę krwi po postrzale na plecach, ale nie był w stanie jej dostrzec. Zobaczył ją dopiero, kiedy zdał sobie sprawę, że nie żyje. Cole na pewno widział taki ślad na płaszczu/plecach.

ocenił(a) film na 6
cumartesi

uciekł przed nim do kościoła chyba nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones