PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 787
ocen
7,8 10 1 629787
7,6 38
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

Lubię ten film jednak mam do niego dwie drobne uwagi. Jakim cudem Malcolm zorientował się
że jest duchem dopiero po rok od jego śmierci? To trochę naciągane..
Cole wspominal tez że duchy nie wiedzą że nie żyją. Dlaczego więc dziewczynka którą zabiła
matka chciała przekazać ojcu za pomocą kasety wideo kto przyczynił się do jej śmierci?

topisieasfalt

Wydaje mi się, że Malcolm uważał że żyje, a bycie niezauważanym przez żonę zwalał na karb pracoholizmu i czegoś w rodzaju 'focha' ze strony małżonki. Był przecież psychoterapeutą i zapewne widział takie sytuacje niejednokrotnie. Z filmu wynika, że zmarłych trzymają na ziemi nierozwiązane sprawy, a Malcolma dręczył przypadek niewyleczonego pacjenta oraz pragnienie rozmowy z żoną.
Co do drugiego pytania, też nie wiem jak na nie odpowiedzieć.

ocenił(a) film na 8
topisieasfalt

Widziałem film tylko jeden raz i nie jestem tego co pisze ale... Czy w filmie nie było powiedziane, że duchu widzą to co chcą zobczyć? To by wyjaśniało dlaczego Malcolm przez rok nie zorientował się, że nie żyje.

Pepisak

Brzmi sensownie. Nie wpadłam na to, szczerze mówiąc.

ocenił(a) film na 8
Pepisak

W sumie coś w tym jest :)

ocenił(a) film na 8
Pepisak

dokładnie tak. "..chodzą po ziemi jak zwykli ludzie ...(duchy) ..widzą tylko to co chcą widzieć" - tak powiedział ten chłopiec do Malcolma. Wiem bo właśnie oglądam ten film po raz enty i akurat była ta scena

ocenił(a) film na 8
Pepisak

Dodatkowo, ten rok to wcale nie był "rok" w dosłownym rozumieniu. Duży nacisk jest w filmie położony na scenę, w której Malcolm próbuje otworzyć, jak na końcu się dowiadujemy, zamknięte drzwi do piwnicy, a w następnej scenie siedzi w piwnicy. Zatem jego życie po śmierci to taki, jak to powiedzieć, zbiór przebłysków, on nie żył jak my w sposób ciągły. Nie można nawet wykluczyć tego, że film pokazuje wszystkie wydarzenia z jego "życia".

ocenił(a) film na 6
topisieasfalt

Mi podczas seansu przeszkadzał troszeczkę fakt, że Bruce musiałby się bardzo bardzo postarać, żeby umrzeć od rany postrzałowej w okolicę pachwinową lewą :P, bo tak się składa, że to jedno z najmniej groźnych miejsc, w jakie można dostać.

ocenił(a) film na 8
kukujus

Może dla tego nie wiedział że umarł.

ocenił(a) film na 8
kukujus

lepiej nie doszukiwać się realizmu w tego typu filmach a już szczególnie tych z USA. Choć zakończenie niezmiernie zaskakujące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones